Під Верховною Радою 14 тисяч аграріїв мітингували проти продажу землі іноземцям

Організатори акції вважають, що обмеження на володіння землею в одних руках, які є в законопроекті, будуть провокувати появу «земельних олігархів» — Під Верховною Радою 14 тисяч аграріїв мітингували проти продажу землі іноземцям
Організатори акції вважають, що обмеження на володіння землею в одних руках, які є в законопроекті, будуть провокувати появу «земельних олігархів»
Учасники мітингу вимагали відкликати урядовий законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення» Об этом сообщает vlasti.in.ua со ссылкой на СМИ.


Під Верховною Радою сьогодні, 3 жовтня, 14 тисяч аграріїв мітингували проти продажу землі іноземцям.


Організатором акції виступила громадська спілка «Всеукраїнська Аграрна Рада».


Учасники мітингу вимагали відкликати урядовий законопроект №2178 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення», як такий, що не відповідає національним інтересам України та навіть загрожує її цілісності.


Заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради Денис Марчук пояснив, що аграрії ініціювали мітинг, щоб бути почутими владою, адже існуючі в законопроекті обмеження на володіння землею в одні руки легко обходяться. А дозвіл іноземним громадянам володіти землею через українські компанії може призвести до витіснення з агросектору вітчизняних сільгоспвиробників, які не зможуть конкурувати з іноземним капіталом.


«В законопроекті йдеться про те, що купувати землю мають право компанії, зареєстровані в Україні, але насправді їх власниками можуть бути іноземці. В цій, нібито українській компанії, буде українська назва, але вона буде перераховувати весь прибуток за кордон. Більше того, вона володітиме територією України», — пояснює Денис Марчук.


Організатори акції також підкреслили, що обмеження на володіння землею в одних руках, які є в законопроекті, будуть провокувати появу «земельних олігархів».


«Цей законопроект написаний для олігархів. Україні потрібен зовсім інший закон. Він повинен бути написаний українцями і в інтересах українського народу. Для його розробки ми готові надати свої фахові пропозиції», — сказав заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради Михайло Соколов.
1 з 4
на весь екран згорнути
Під Верховною Радою 14 тисяч аграріїв мітингували проти продажу землі іноземцям
Під Верховною Радою 14 тисяч аграріїв мітингували проти продажу землі іноземцям
Під Верховною Радою 14 тисяч аграріїв мітингували проти продажу землі іноземцям
Всі фоторепоратажі
Фото: — <p>О 7:46 літак Ан-12 знайдено на відстані 1,5 км від злітно-посадкової смуги</p><p></p>
Біля Львова аварійно приземлився літак Ан-12 (фото)
Фото: —
Контрольно-пропускний пункт «Тиса» перекритий понад добу через протести на кордоні
Фото: — <p>Протягом сьогоднішнього дня у заворушеннях загинули чотири людини, майже 300 постраждали</p>
Ірак охопили масові протести: влада заблокувала в країні соцмережі
Фото: — Акція протесту біля Офісу президента, 2 жовтня 2019 року
«Україна — не Квартал!» Біля Офісу президента розпочалась масова акція протесту
Окремою вимогою мітингувальників стало винесення питання ринку землі на всеукраїнський референдум. Оскільки за Конституцією України (ст. 13) земля є власністю народу, то і вирішувати її долю повинен народ.


Також на мітингу було оголошення про створення страйкового комітету, який буде займатись захистом української землі.


Джерело статті: “http://glavcom.ua/country/society/pid-verhovnoyu-radoyu-14-tisyach-agrarijiv-mitinguvali-proti-prodazhu-zemli-inozemcyam-629924.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя